Install flash content.

who we are

Poprzez profesjonalne podejście oraz szybką reakcję spełniamy oczekiwania naszych klientów. Kilkuletnie doświadczenie w branży projektowej oraz branży zamocowań pozwala nam na dokonywanie wyboru właciwych rozwiązań... więcej

rozwiązania techniczne
Rysunek 1C
Kategoria: fasada betonowa
Rysunek 1C
Rozwiązanie dla typowych, betonowych płyt elewacyjnych
Rysunek 3C
Kategoria: fasada betonowa
Rysunek 3C
Rozwiązanie dla płyt attykowych
Fasady

Projektowanie fasad budynków jest zawsze kluczowym etapem projektowania architektonicznego. Fasady wentylowane to niezwykle istotna z punktu widzenia oceny estetycznej część każdego obiektu. Materiał wybrany do ich wykonania powinien być nie tylko trwały, ale i tak dobrany, aby podkreślał niepowtarzalny charakter budynku.
Materiały do wykonywania fasad wentylowanych dostępne na rynku to przede wszystkim: cegła klinkierowa, kamień naturalny, beton oraz drewno naturalne. Elewacja betonowa, elewacja kamienna czy elewacja klinkierowa to cecha wyróżniająca dziś nowoczesne budynki, podkreślająca ich niepowtażalność oraz ponadprzeciętność.

Jeśli poszukujecie Państwo rozwiązań mocowania fasady wentylowanej z wymienionych powyżej materiałów lub wsparcia technicznego to zapraszamy do skorzystania z naszego serwisu scc dzięki któremu otrzymacie Państwo propozycję mocowania fasady lub rozwiązanie szczegółu mocowania oraz ofertę dla poszczególnych łączników montażowych. Chętnie współpracujemy z architektami oraz inżynierami przy projektowaniu fasad. W naszej pracowni wykonujemy projekty elewacji oraz detale łączenia elewacji ze ścianą konstrukcyjną w nietypowych punktach budynku wykorzystując dostępne systemy fasadowe.

Poniżej przedstawiamy kilka wykonanych przez firmę SIMCONN przykładów mocowania w zależności od rodzaju materiału z którego wykonana jest fasada.

Fasada betonowa


Materiał jakim jest beton przy zastosowaniu nowoczesnych technologii produkcji umożliwia nam nieograniczoną swobodę w kształtowaniu przestrzeni. Najnowszej generacji matryce pozwalają odwzorować prawie każdą fakturę, a odpowiednio dobrane składniki mieszanki betonowej sprawiają, że beton uzyskuje szeroką paletę barw.
Ze względu na swoją uniwersalność oraz łatwość przyjmowania różnych form jest obecnie jednym z najchętniej wybieranych materiałów do wykonania elewacji bądź innej reprezentatywnej części budynku. Swobodne kształtowanie przestrzeni umożliwia nie tylko beton ale i systemy montażowe mocujące poszczególne elementy fasady takie jak wielkoformatowe płyty betonowe, płyty cokołowe, płyty attykowe, słupy oraz belki.
Przykłady mocowania znajdą Państwo w zakładce rozwiązania techniczne

Fasada kamienna


Walory kamienia naturalnego od setek lat wykorzystywane są przez architektów oraz inżynierów.
Naturalny kolor oraz trwałość to zalety dzięki którym tak często znajduje zastosowanie jako materiał do wykonania elewacji.
Szeroka oferta łączników montażowych oraz możliwość projektowania łączników niestandardowych powoduje że, mocujemy nawet najbardziej skomplikowane formy elewacji kamiennych.Przykłady mocowania znajdą Państwo w zakładce rozwiązania techniczne

Fasada klinkierowa


Kiedyś zapomniana a dziś odkrywana na nowo przez architektów oraz stylistów cegła klinkierowa nadaje budynkom niezapomniany charakter. Elewacja z klinkieru to trwałość i satsyfakcja na lata.
Cegła klinkierowa jest jednym z najstarszych materiałów budowlanych wykorzystywanych w budownictwie. Jest jednym z najbardziej trwałych materiałów nie podatnych na czynniki zewnętrzne takie jak korozja biologiczna, opady deszczu, mróz czy skoki temperatury. Cegła klinkierowa w istotny sposób wpływa na poprawę właściwości termoizolacyjnych ściany oraz chroni ścianę nośną.
Szeroka gama formatów, barw oraz faktur cegły mineralnej pozwala na wykorzystywanie jej zarówno do wykonania elewacji z klinkieru w nowych nowoczesnych budynkach ale i podczas renowacji budynków już istniejących w celu nadania im nowego wizerunku.
Przykłady mocowania znajdą Państwo w zakładce rozwiązania techniczne

Fasada z drewna naturalnego


W trakcie budowy...